ZOKEV 2017 EĞİTİM VE KÜLTÜR ÖDÜLLERİ İSMET AKYOL, GÖKHAN TANER GÜNSAN, SALİM ÇALIK’A VERİLDİ

0
810

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV), Kentin kültürel ve eğitime katkı yapan kişi ve kurumlara vermek için programına aldığı Eğitim Ve Kültür Ödülleri Maden Mühendisleri Derneğinde yapılan törenle sahiplerine verildi.
Ödüller, “eğitim” alanında İsmet Akyol ve Gökhan Taner Günsan’a,”kültür” alanında da Salim Çalık’a verildi.
ZOKEV Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kalafat, “ Bu aynı zamanda OHAL kararnameleriyle haksız yere görevden uzaklaştırılan arkadaşlarımızla gösterdiğimiz dayanışmanın da ifadesidir. Sayın İsmet Akyol yüksek sorumluluk düzeyine sahip bir eğitimci olarak yerine getirdiği başarılarının yanı sıra, gerek sendikal faaliyetleri ve gerekse görevde bulunduğu Çaycuma yöresi kültürü üzerine yaptığı çalışmalarla örnek bir eğitimci profili sergiliyor. Eğitimci ve yazar olarak yine aynı profili sergileyen Sayın Gökhan Taner Günsan, toplumsal duyarlılığı en üst seviyeye taşımış bir şair olarak yazdığı şiirler ve yayımladığı kitapla kentin kültürNe önemli bir katkı sunuyor. Kültür alanında ödüle sahip bulduğumuz Sayın Salim Çalık bir maden işçisi olarak içinde yaşadığı toplumsal koşulları, yöre insanın yerin yüzlerce metre altında verdiği emek mücadelesini, bu mücadele sırasında bu mücadele sırasında ortaya çıkan büyük acıyı ve taşıdığı umudu yazdığı şiirlerle ölümsüzleştiriyor. Bu nedenle arkadaşlarımıza ZOKEV olarak sahip çıkıyoruz.” Dedi

.
Ödül sahipleri yaptıkları konuşmalarda ödülleri tüm KHK mağdurları adına aldıklarını belirterek ZOKEV Yönetim Kuruluna teşekkür ettiler. Ayrıca, ödül törenine gelen tüm konuklara mayıs ayında Çaycuma’da gerçekleştirilen” Ekonomik ve Ekolojik Sürdürülebilirlik Açısından Filyos Vadisi Sempozyumu Bildiriler Kitabı dağıtıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here