Gölgelikler Serin Olur Gölgeler Sessiz

0
467

Gölgelikler Serin Olur Gölgeler Sessiz

Karikatürist Kürşat Coşgun’un ZOKEV Yayınları arasında çıkan “Gölgelikler Serin Olur Gölgeler Sessiz” adlı albümün tanıtım ve imza günü 15 Kasım’da yapılıyor. 

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) Mütevelli Heyeti Başkanı ve Karikatürcüler Derneği Zonguldak Temsilcisi Kürşat Coşgun’un yeni çıkardığı “Gölgelikler Serin Olur Gölgeler Sessiz” adlı karikatür albümünün tanıtım ve imza günü 15 Kasım Perşembe günü yapılacak. TMMOB Maden Mühendisleri Odası lokalinde yapılacak etkinlik saat 18.00’de başlayacak. Coşgun’un tüm gelirini ZOKEV’in burs fonuna bağışladığı albüm 96 sayfadan oluşuyor. Karikatüristin 2002 yılında aynı adla açtığı serginin albümü niteliğindeki kitapta, aynı teknikle yapılmış farklı karikatürler de bulunuyor. Coşgun, her şeyi gölgelerle anlattığı albümünün adını sanatçı Arif Kemal’in bir şarkısındaki dizelerden esinlenerek koymuş.  Sanatçı, içinde insan olan her şeyi, gölgelerle anlatmaya çalışırken, gölgeliklerde karaltılar içinde geçtiği sanılan olayların hiç de gizli olmadığını, aslında her şeyin herkesin gözü önünde cereyan ettiğini anlatmaya çalışmış.

KALAFAT: “KARİKATÜRDEKİ USTALIĞININ YANINA ALTIN KALBİNİ DE KOYDU”

Yapılacak etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan ZOKEV Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kalafat, “Vakıf olarak yine çok değerli bir çalışmaya imza atıyoruz. Vakfımızın Mütevelli Heyeti Başkanı sevgili arkadaşım Kürşat Coşgun gerçekten çok değerli bir çalışmaya daha imza attı. 16 yıl önce açtığı bir sergideki karikatürlerine aynı üslupla yaptığı yenilerini de ekleyerek bir albüm ortaya çıkardı. Albümün tüm gelirini de ZOKEV burs fonuna bağışladı. Sevgili arkadaşım karikatürdeki ustalığının yanına altın kalbini de ekleyerek oluşturduğu albüm kentin kültür hazinesine sunulmuş çok değerli bir armağandır. Şurası iyice ortaya çıktı ki, ZOKEV, kentin kültürel birikimine sahip çıkan bir kurum olmanın yanı sıra iyilikler peşinde koşan aydınlık yüzlü insanların da buluştuğu adrestir. Toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden birini ortaya koyan sevgili arkadaşıma şükranlarımı sunuyor, herkesi etkinliğimize davet ediyorum” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here