Üye Düşüm Listesi Duyurusu

0
387

 

Vakfımızın 27 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen 12. Olağan Genel Kurulunda gündeme gelen mevcut üyeliklerin güncelleştirilmesi çalışmaları kapsamında Mütevelli Heyet’in de tavsiyeleri doğrultusunda Yönetim Kurulunca gerçekleştirilen Üye Güncelleme çalışmalarının birinci aşaması tamamlanmıştır.

Bu kapsamda muhtelif genel kurullarda üyelikleri kabul edilen ancak uzun süredir emekli olmuş ya da emeklilik veya sair nedenlerle il dışına taşınan ve vakıf yükümlülüklerini yerine getiremeyen üyelerle ilgili yapılan incelemede iletişim kurulamayan 96 kişilik liste hazırlanmıştır. Hazırlanan liste Vakıf Senedinin 8. maddesinin 5. fıkrası gereğince önümüzdeki 13. Olağan Genel Kurula sunulacak ve genel kurul kararından sonra üyelik düşüm işlemi gerçekleştirilecek.

Bu nedenle söz konusu listede adı geçenler 13. Olağan Genel  Kurul kararı alınıncaya kadar yani en geç 30 Ocak 2019 tarihine kadar listeye itiraz ederek üyeliklerinin düşürülmemesini talep edebileceklerdir.

Yönetim Kurulu ayrıca söz konusu üyeliklerin düşümü sırasında ilk genel kurul öncesinde öz sermayeye katkı koyarak kurucu olan 298 kişiden halen üyelikleri mevcut olan 264 üye ile ilgili herhangi bir düşüm talebinde bulunmamıştır.

ZOKEV üye güncelleme çalışmalarının ikinci aşamasına 13. Olağan Genel Kurul sonrasında da devam edilerek 90’lı yıllarda kimliklerde bulunmayan TC numaraların tesbit edilerek ayrıntılı bir üye kayıt sistemi kurulacaktır. DUYURU TABLOSU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here