Paylaş Kiraz ödülünü aldı

0
924

 

Konak Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) işbirliğinde ikincisi düzenlenen Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması’nda dereceye giren karikatüristler ödüllerini 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde düzenlenen görkemli törenle aldı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen gecede sanatçı Hüsnü Arkan şarkıları ile ödül törenine renk kattı.

Yarışmaya Zonguldak’tan katılan Paylaş Kiraz Jüri Özel Ödülünü kazanan genç isim oldu. Köksal Toptan Ortaokulu öğrencisi olan Paylaş 14 yaşında. Bugüne kadar üç kişisel karikatür sergisi açtı. Genç karikatürist geçen yıl yayınlanan, hayvan dostu ve yaşam hakkı savunucusu Hikmet Kuşhan’ın ilk kitabını çizgileriyle destekledi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya her katılımcı en fazla üç eser ile başvuru yaparken, toplam 350 karikatür değerlendirildi. Çizim tekniğinin serbest olduğu yarışmanın seçici kurulunda Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Diken, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Saymanı ve Karikatürist Sadık Pala ile Karikatüristler Bülent Arabacıoğlu, Zafer Güven, Mustafa Yıldız, Ömer Çam, Cemal İlkbahar ve Mete Erden yer aldı.

Yarışmada birincilik ödülünün Aşkın Ayrancıoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın elinden alırken, Mete Ağaoğlu ikinci, Hasan Ceylan ise üçüncülük ödülünü kazanan isim oldu. Yarışmanın Yayınlanmış Basın Karikatürü Ödülü Behiç Ak’ın olurken, ödülü Cumhuriyet Gazetesi İzmir Temsilcisi Hakan Dirik aldı. Yarışmada Eflatun Nuri’nin kızı Sema Erkoç Çağlar da Tufan Selçuk, Hamit Kurtulmuş, Hikmet Çil’e başarı ödüllerini verdi. Jüri Özel Ödülü Paylaş Kiraz, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü Batıkan Özen ve Konak Belediyesi Özel Ödülü ise Şener Tosun’a verildi.

kaynak: https://67sanat.blogspot.com/2019/01/izmir.html?spref=fb&fbclid=IwAR05UP2WmofbgX4ezqRZ7FJxRVjuyOkFsUS7TBFgbIMYyUnMRI5b2LVhH9M

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here