Şiirlerim tanığıdır yaşadıklarımın!

0
550

Gökhan Taner Günsan “Israrotu” ile sanatseverlerin karşısında…

ZOKEV olarak 2017 yılından başlayarak kentin eğitsel ve kültürel gelişimine hizmet eden kişilere ödüller vereceğimizi duyurmuş ve bu ödüllerin ilkini gerçekleştirdiğimiz törenle sahiplerine vermiştik. Verdiğimiz ödülle kentimizin üç değerli ismi olan İsmet Akyol, Gökhan Taner Günsan ve Salim Çalık’ı alkışlarken KHK mağduru edilmelerine tepki gösteriyor, her türlü takdirin üzerinde saydığımız emekleri için teşekkür ediyorduk.

Ödül sahiplerinden Gökhan Taner Günsan yüksek sorumluluk düzeyine sahip bir eğitimci ve sendikacı olmasının yanında toplumsal duyarlılığını üst seviyelere taşımış bir şair olarak şiirleri ve yayımladığı kitapla da kentin kültürel gelişimine önemli katkılar sunmuştu. Gerçekleştirdiğimiz çok sayıdaki toplantıda görüş birliğimiz bu yöndeydi. O ödül töreninin üzerinden bir yılı aşkın zaman geçmişken Gökhan Taner Günsan “Israrotu” adlı yepyeni kitabıyla şiir dünyasına merhabasını sundu.

Şair, son kitabı hakkında şunları söyledi:

Beş yıldır üstünde çalıştığım şiir dosyası “Israrotu” nihayet kitaplaşarak elime ulaştı. Heyecanlı mıyım, değilim. Maalesef bu ülkede mutlu olmak, heyecan duymak neredeyse lüks haline geldi. Ama ısrarcıyız yaşamı yeniden kurmak için, çünkü gidecek başka yerimiz yok. Şiirlerim tanığıdır yaşadıklarımın, yaşadıklarımızın. Kitabın son şiiri tadımlık olsun: “Bir ananın evladını alabilirsiniz/ ama doğurganlığını asla/ bir çiçeğin tohumunu alabilirsiniz/ ama tohumun çiçek olmalığını asla.”

Israrotu önümüzdeki günlerde önce Çaycuma’da, sonrasında ise Zonguldak’ta sanatseverlerle buluşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here