Genel Kurulumuzu Yaptık

0
412

ZOKEV’imizin 13. Olağan Genel Kurulunu 23 Şubat 2019 Cumartesi günü 13.00’te Maden Mühendisleri Odası Lokali’nde gerçekleştirdik.

Genel kurulumuz, Divan başkanlığına Erdoğan Kaymakçı’nın, üyeliklerine ise Onur Arslan ve Özgür Urhan’ın seçilmelerinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantıya sivil toplum örgütlerinin ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve üyelerimiz katıldı.

ZOKEV tüzüğü gereği, mütevelli heyetinin üçte birinin yenileneceği genel kurulun ardından başka bir günde yapılacak seçimle yeni yönetim kurulunu belirleyeceği belirtildi.

Genel kurulda yönetim kurulu başkanı Zafer Kalafat ise şöyle konuştu:

“ZOKEV kentimizin en önemli kültür kurumu, kentsel sorunlar üzerinde en çok düşünüp çözüm arayış içinde olan Zonguldak sevdalılarının biricik örgütüdür. Bu dönem kent dışında yaşayan ama yürekleri bizimle birlikte olan Zonguldak düğünleri ile iletişimi hızlandırıp hanemizi daha da genişlettik. ZOKEV olarak bölgemizin çözümü hep ertelenmişken çözüm bulunması için yüzlerce çalışma yaptık. Paneller, söyleşiler, sempozyumlar, çalıştaylar, konferanslar düzenledik, kitapları yayınladık ve sonuçları kamuoyuyla paylaştık. Ekonomik ve ekolojik sürdürülebilirlik açısından Filyos Vadisi Projesi Sempozyumu yaptık, sempozyum bildirileri kitabını Zonguldak bildiriler kitabını dünyasını hizmetine sunduk. Mavi bayraklı Kapuz plajımızın Zonguldaklıların elinden alınarak ne olduğu bilinmeyen kişi ve kuruluşlara devrine karşı çıkarak sığ tartışmalarını bitirin dedik. 13. Genel kurulumuza başarılar dileyerek saygılarımı sunuyorum”

Genel Kurulumuz mütevelli heyet başkanı Kürşat Coşgun’un, yönetim kurulu üyelerinin ve katılımcıların konuşmalarının ardından yapılan seçimle son buldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here