Çocuklar Nutuk okudu

0
372

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı katkılarıyla Atatürk Kültür Merkezi küçük salonda, “çocuklar kitap okuyor” etkinliği düzenlendi.

Moderatör Gülhan Çetin tarafından 4 yıldır sürdürülen “Çocuklar Kitap Okuyor” etkinliği merkezde ve ilçelerde ZOKEV katkılarıyla devam ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘NUTUK’ kitabı üzerine söyleşi yapıldı.

Çocuklar kitap okuyor etkinliğine; Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, CHP Çaycuma ilçe Başkanı Şeref Köktürk, Zonguldak Çevre Koruma Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, Moderatör Gülhan Çetin, Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Kürşat Coşkun, Yönetim Kurulu üyeleri Aykut Kırbıyık Özgür Urhan, Serap Özer, veliler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğinde konuşan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı: “Çocuklarımız bizim en büyük servetimiz. Çocuklarımızı geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak, onların yetişmelerine ne kadar destek olursak o derecede çocuklarımızı kazanmış oluruz ve ülkemizin de geleceği aydınlık olur. Ülkemizin en büyük sorunu eğitimdir ama bu bugüne has bir sorun değil öteden beri gelen bir sorundur. Anlayarak öğrenmek, sorgulamak ve bilim öğrenmek en büyük ihtiyacımız. Bununla beraber iyi yetiştirdiğimiz insanlarımızı da maalesef yurtdışına kaptırıyoruz. Yetişen gençlerimizin ülkemizde kalarak ülkemiz için çalışmalarını sağlamamız lazım. Eğitim alanında yapılacak her türlü faaliyete destek olmaktan ben büyük mutluluk duyuyorum. Bugün çocuklarımızla beraber olmak benim için büyük keyif oldu” dedi.

Konuşmanın ardından Moderatör Gülhan Çetin eşliğinde öğrenciler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleme aldığı ve yurdumuzun nasıl kurulduğuna ilişkin en birinci kaynak özelliği taşıyan “NUTUK” kitabını okudular. (Seçkin KIRARSLAN)
Kaynak: Şafak gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here