Şairimize şiir ödülü

0
898

Yiğit Kerim Arslan önemli ödülü kazandı.

Kirpik Bilgisi adlı şiir kitabını Zonguldaklı şiirseverlerle buluşturma mutluluğunu yaşadığımız kentimizin genç şairi güzide şiir ödüllerinden “Şiiratı Seyhan Erözçelik İlk Kitap Şiir Ödülünün sahibi oldu.

Ödülün bu yıl Hüseyin Serhat Arıkan (Bin Dün Var Yarında) ve Yiğit Kerim Arslan Kirpik Bilgisi) arasın da paylaştırıldığı duyuruldu. 

Ödül kapsamında şairin ailesi tarafından konan şair Sabri Önenoğlu destek ödülü ise Dilek Bilge’ye ( Dağları Yürüten Rüzgâr ) verilmiştir.

Jüri ayrıca Onur Ubay ( Ayna Meclisi) ve Okan Yılmaz’ı ( Yeni Ay Mahv’ı) selamlamakta ve çabalarının devamını dilemektedir. Ek olarak Ayça Erdura’nın (Zarf Zihin) kitap formuna getirdiği yaratıcı yorumu dikkate değer bulmuştur.

Ödül töreni İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı sırasında yapılacaktır. Tarih,yer ve saat ayrıca duyurulacaktır.

ŞiirAtı Seyhan Erözçelik ilk Kitap Ödülü jürisi, Türkçe şiirin geleceği açısından hem yoğun katılım hem de yollanan yapıtların yükselen niteliğinden duyduğu kıvancı kamuoyu ile paylaşmakta ve tüm katılımcılara en içten teşekkürlerini sunmaktadır.

Jüri; Hilmi Yavuz (Başkan), Osman Hakan A., W. B. Bayrıl, Haydar Ergülen, Noyan Erözçelik ( aileyi temsilen), Ali Günvar’dan oluştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here