Çevre temalı filmler yarışacak!

0
378

 

ULUSAL ÇEVRE KISA FİLM YARIŞMASI İÇİN SON BAŞVURU 1 MART 2020 DE

Türkiye’nin ilk ve tek çevre temalı kısa film etkinliği olan “18. Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali’ kapsamında yapılan Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması’na çevre temalı kurmaca, belgesel ve canlandırma türlerindeki filmler kabul ediliyor. Süresi 20 dakikayı geçmeyen kısa filmler için yarışmaya son başvuru tarihi 1 mart 2020

FESTİVAL ETKİNLİKLERİ

Bu yıl Festival; Bakırköy Belediyesi, BASAD-Bakırköylü Sanatçılar Derneği, Çevre Film ve İstanbul Kültür üniversitesi Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile yapılmaktadır.

Festival kapsamında; Bakırköy dışında, Beykent Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Maltepe üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ile Kayseri Erciyes Üniversitelerinde de çeşitli ülkelerden çevre temalı kısa film gösterimlerinin yanı sıra sergiler, söyleşi ve açıkoturumlar ile müzik dinletileri gibi etkinlikler gerçekleştirilecektir.

 

ÖDÜLLER VE SEÇİCİ KURUL

Her dalın birincisine Bakırköy Belediyesi tarafından toplam  6.000 TL değerinde Maddi Ödüllerin dışında, kazanan yarışmacılara plaket ve katılan tüm yönetmenlere “KATILIM BELGESİ” ile İstanbul Kültür Üniversitesi Özel Ödülü verilecektir.

Ulusal Yarışma Seçici Kurul üyelikleri ; Öğ. Gör. Tayfun Belet (İKÜ RTV), Engin Çağlar (Oyuncu), Vural Çavuşoğlu (Yapımcı-Yönetmen), Doç. Dr. Burcu Kurtiş (Nişantaşı Üni. Sin. Tv Bölüm Bşk.), Prof Dr. Oğuz Makal (Beykent Üni. GSF Dekanı), Prof. Dr. Selahattin Yıldız (Maltepe Üni. GSF Dekanı), Can Ulkay (Yönetmen) ve Galip Uyar (Yazar)’dan oluşmaktadır.

Festivalin Ödül Töreni; 22 Nisan 2020 günü saat 19:00’da İstanbul Kültür Üniversitesi  Oditoryum’da gerçekleştirilecektir.

Vural Çavuşoğlu 

Festival Yönetmeni                                                          

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here