FULYA TURNA hiç unutulmasın diye…

0
363

Vakfımızın mütevelli heyeti başkanı Aykut KIRBIYIK Gökçebey Karapınar Ortaokulu’ndaki “Fulya Turna Kütüphanesi ve Zeka Oyunları Salonu” projemiz hakkında bir açıklama yaptı. 

VEFA DUYGUSU ERDEMDİR

Geçtiğimiz Eylül ayında aramızdan ayrılan, ancak onu seven dostlarının unutmadığı Fulya Turna, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz için yaşıyor ve yaşayacak.

Fulya Turna adının, sevdalısı olduğu Zonguldak’ta yaşatılması talebinde bulunan dostlarının yardım severliğini ve vefa duygusunu öncelikle takdirle karşılıyor ve ZOKEV ailesi olarak bu erdemli davranışları nedeniyle kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz.

Aydın ve çağdaş bir insan olmasının yanında Zonguldak sevgisini kent dışında yaşarken bile dostlarından esirgemeyen Jeoloji Mühendisi Fulya Turna’nın adına en çok yakışanın çocuk, gençlik, bilim ve eğitim olabileceği düşüncesiyle başlayan öykümüzün yolculuğu bizleri Gökçebey Karapınar Ortaokulu ile tanıştırdı.

Okulumuzu gezdiğimizde, “Kütüphane ve Zeka Oyunları Salonu” gereksiniminin olduğunu tespit ettik ve derhal projelendirme çalışmalarına başladık. Vakıf Yönetim Kurulu Üyemiz Mimar Ebru Yıldızber’in mimari çizimleri hazırlamasının ardından Mütevelli Heyet Başkan Yardımcımız Mimar Ece Bakioğlu iç çizim ve tasarımları uygulama projesi haline getirerek, proje 2019 Aralık ayında Yönetim Kurulumuza sunuldu.

Diğer yandan Fulya Turna dostları bir ay gibi kısa bir sürede proje maliyetini Vakıf hesaplarına bağışladı ve Fulya Turna Kütüphanesi ve Zeka Oyunları Salonu uygulamasına geçildi.

Yaklaşık 36 m2 alana sahip salon için dolap ve kitaplıklar, masalar, zeka oyunları, bilgilendirme panoları ve tabloları, duvar modellemeleri, perdeler, kumaş örtü ve minderler temin edildi. Salonun elektrik tesisatı yanında seramik yer döşemesi, boyası ve ayrıca kapı giydirmeleri tamamen yenilendi.

Henüz işimiz bitmedi. Okul yönetiminin de önerisi ile Mart sonunda kutlanmakta olan Kütüphanecilik Haftasında diğer eksiklikleri de gidererek açılış yapacağız.

Bu çalışmada Fulya Turna’nın tüm dostları adına Sevgili Recep Perk ve Şenay Kahyaoğlu’na, proje çalışmalarına katkı sunan başta Yönetim Kurulumuz ile Sevgili Ebru ve Ece arkadaşımıza, desteğini bizden esirgemeyen ve bürokratik işlemleri tamamlayan değerli okul müdürümüz Servet Büyükkol’a, Gökçebey Kaymakamı ve Milli Eğitim Müdürü’ne, Marangozumuza, boyacımıza, elektrikçimize, tabelacımıza Mehmet ve Şaduman Akar ile Süreyya Çelebi’ye, Ablam Canan Ayözger’e, Dostum Barış Oymak’a ZOKEV ailesi adına sonsuz teşekkür ediyorum.

NOT: Bağışçılarımızın isimlerini Vakıf politikamız gereğince izinsiz yayınlamayı uygun görmedik. Kendilerinin uygun görmesi halinde açılış tarihini takip eden günlerde açıklayabiliriz.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here