Edebiyat Atölyesi seni bekliyor!

0
392

Edebiyat Atölyesi – Öykü Buluşmaları 7 Mart 2020 Cumartesi günü saat 15.00’te ZOKEV’de toplanıyor.

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) çatısı altında 2019’un Mayıs ayında başlayan Edebiyat Atölyesi- Öykü Buluşmaları 5. kez toplanıyor.

Önceki oturumlarda sanatın, edebiyatın, öyküyle romanın kuramsal ve felsefi yönlerine ağırlık verilmiş, 3. oturumundan itibaren Türk öyküsünün tarihçesi içerisinde başlayan serüvende 1950’li yıllara değin gelinmiş, 4. oturumda Sabahattin Ali’nin Kamyon, Sait Faik Abasıyanık’ın Semaver ve Orhan Kemal’in Uyku adlı öyküleri üzerinde durulmuştu. 

Atölyenin bu oturumunda Onat Kutlar’ın İshak kitabı üzerinde durulacak ve 1950’lerden günümüze Türk öykücülüğünün serüveni sürdürülecek.

Atölyenin bir sonraki oturumunun yeri ve saati yine 5. oturumda belirlenecek. 6. oturumun çağdaş öykücülerimizden birinin katılımıyla yapılması, peşinden herkese açık biçimde söyleşi ve imza günü etkinliğiyle sürdürülmesi öngörülüyor.

Edebiyat Atölyesi Öykü Buluşmaları, en başından beri hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin yürütülmekte olup eğer illa bir çıkar aranacaksa Türk öyküsüne bir katkı yapma amacında aranmasını uygun görmektedir.

ZOKEV, Atatürk Kültür Merkezi yokuşunda, Öncü Simit’in üst katındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here