Online film festivali!

0
267

15’incisi gerçekleştirilecek Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, coronavirüs salgını nedeniyle online olarak düzenlenecek.

Online’a taşınan ve emekçilerin coronavirüs salgını karşısında geldiği duruma dikkat çekmek için ertelenmesi istenmeyen festival, “Evde Kalamayanlara” mottosu ile karşımıza çıkacak.

Festival, başta sağlık emekçileri olmak üzere, market çalışanları, hizmet sektöründe çalışanlar, ihracat uğruna çalışmaya mahkum edilen otomotiv işçileri, beyaz eşya sektöründe çalışan emekçiler, inşaat işçileri olmak üzere herkesin evde kalmak zorunda olduğu şu günlerde çalışmak zorunda kalan tüm emekçilere ithaf ediliyor.

15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin açılışını 1 Mayıs 2020 tarihinde yine online yapılacak. Saat 20.30’da İFF Youtube hesabı üzerinden canlı yayın yapılacak olan festivale birçok konuğun katılması bekleniyor.

2 Mayıs’tan 7 Mayıs’a kadar online olarak sinemaseverlerin izlemesine açık biçimde 43 film gösterilecek. Belirlenen saatlerde canlı yayınlar aracılığıyla yönetmenler ve film ekipleriyle söyleşiler gerçekleştirilecek.

Festivalde “yönetmen retroperspektifi” kategorisi altında yakın zamanda yitirdiğimiz Tunç Okan’ın Otobüs, Sarı Mercedes, Cumartesi Cumartesi ve Umut Üzümleri filmleri gösterime sunulacak.

15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 1 Mayıs ile 7 Mayıs tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here